COVID-19 INFO

Stále platí pokyn hygieniků, aby lidé s příznaky onemocnění, k nimž patří horečka, kašel, potíže s dýcháním, bolesti svalů a kloubů, zimnice a třesavka, nechodili do zdravotnických zařízení. Zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře nebo krajskou hygienu a domluvte se na dalším postupu. V případě ohrožení života je samozřejmě třeba přivolat záchranku.

ODĚROVÉ MÍSTO V KRAJSKÉ NEMOCNICI T. BATI

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně provádí odběry vzorků pro laboratorní PCR testy na onemocnění novým koronavirem SARS CoV-2 (dříve COVID-19). Pro tyto odběry bylo zřízeno odběrové místo, kam jsou směřováni jak lidé indikovaní k odběru praktickým lékařem či epidemiologem, u nichž hradí test jejich zdravotní pojišťovny, tak i samoplátci, kteří si odběr a test hradí sami.

Od 4. 12. 2020 do odvolání Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně na základě mimořádného opatření MZČR provádí dobrovolné testování na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 (dříve COVID-19) pro veřejnost. Provádění těchto testů je zdarma

PCR testy – vyšetření pro indikované pacienty (žádanka)

Před návštěvou odběrového místa JE NUTNÉ SE PŘEDEM OBJEDNAT na konkrétní datum a čas. Objednat on-line se můžete na stránkách nemocnice.

UMÍSTĚNÍ ODBĚROVÉHO MÍSTA

Odběrové místo se nachází na parkovišti v sousedství budovy Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a je dostupné přímo z Havlíčkova nábřeží

PROVOZ ODBĚROVÉHO MÍSTA

PONDĚLÍ – PÁTEK     7.00 hodin – 19.00 hodin

SOBOTA – NEDĚLE    8.00 hodin – 15.00 hodin

Bez objednání nebudou testy provedeny